Yazı Gönder

cropped-fullsizerender1.jpg

Felsefe ha! platformu, her ne kadar benim video arşivimin ve okuduklarımdan köşeye aldığım notların sonucu oluşmuş olsa da zaman içinde arşiv tükendi ve ben taramalar yapıp yeni şeyler öğrenerek, okumaya daha fazla zaman ayırarak içerik oluşturmaya devam ettim, ediyorum, edeceğim. Bu süreçte sürekli olarak mesaj ve maillerle gelen öneriler de çok işime yaradı. Hem yeni şeyler öğrendim, hem de gereksiz taramalardan ötürü giden zaman kayıplarından kurtuldum.

Sınırlı karakter ve sürelerden bağımsız olan banabirseyogret.com’un haberini vermemin üzerinden geçen iki günde gelen mesajlardaki ‘yazı gönderme, rol üstlenme’ teklifleri beni çok mutlu etti ve pekala izleyicilerden gelen yazıların da burada paylaşılabileceğini düşündüm. Elbette başından beri rafine bir içerik sunma şiarını bu konuda da geri plana atmadan bu işi kotarmamız gerektiğine kani olarak aşağıdaki maddeleri yazma gereği duydum:

1- banabirseyogret.com’a herkes yazı gönderebilir.

2- Yazı, felsefe, bilim, kültür, edebiyat, sinema, müzik konularından en az biriyle ilişkili olmalıdır.

3- ‘Bana bir şey öğret’ mottosuna uygun olmayan yazılar, kişisel yazılar ve öyküler platform için de uygun değildir.

4- Yazı, nitelikli ve uygun dahi olsa paylaşılmayabilir. (Paylaşılmayan her içeriğin yazarıyla iletişime geçilip nedenleri bildirilir.)

5- Yazısı paylaşılan yazar, yazının ilelebet sahibidir. Herhangi bir ticari ilişki olmadığı için yazıyı başka yerlerde yayımlatabilir, istediği zaman siteden sildirebilir.

6- Yazının uzunluğuyla alakalı herhangi bir kısıtlama yoktur. Yazma yönteminde herhangi bir kısıtlama yoktur, liste, madde, düzyazı vb. her tür uygundur. (Ekstrem durumlarda yazarla iletişime geçilip fikir alışverişi yapılır.)

7- Yazıyla birlikte yazarın sosyal medya adresi ve isteğe bağlı olarak kısa bir biyografisi de yazının altında paylaşılır.

8- Hiçbir yazarın -ne kadar nitelikli olursa olsun- haftada 1’den daha fazla yazısı paylaşılmaz.

9- Yazıyla birlikte kullanılacak görsellerden yazar sorumludur.

10- Yazılarınızı bekliyorum: felsefehaa@gmail.com